O Laclu

Už dlouhou dobu jsem toužila mít něco svého vlastního. Něco, co mi bude dávat smysl, bude mě naplňovat a jednoduše bude moje srdcovka. Oblečení je, jak už možná víte, mojí vášní. A konkrétně laclové kousky jsou pro mě typické. Ve chvíli, kdy jsem se rozhodla investovat do takového projektu, chtěla jsem, aby značka se vším všudy vznikala tady u nás v Čechách pomalu a poctivě. Sama ráda podporuji lokální tvůrce, a tak by mi nedávalo smysl nechat vyrábět oblečení například někde v Asii. Ač by to bylo jednodušší a výrazně levnější, nebylo by v mých silách ohlídat férovost tamních podmínek, ať už jde o kvalitu materiálu nebo přístupu k zaměstnancům. Z tohoto důvodu jsou všechny naše laclové kousky šité lokálně na Moravě za použití velmi kvalitních materiálů od evropských výrobců, především z Itálie. 

 

 

Měla jsem nápady a vizi, ale věděla jsem, že potřebuji k ruce někoho, kdo si rozumí s čísly a kdo mi celý projekt pomůže zrealizovat a vdechnout mu řád. Z tohoto důvodu jsem se spojila se svojí kamarádkou Luckou, která umí vše perfektně vykomunikovat, spočítat a hodit do tabulek. Stále nám však chyběl člověk, který zvládne moje nápady proměnit v kresby a kresby pak v samotné střihy. Měla jsem velké štěstí. Už po první schůzce s Markétou Kaplanovou bylo jasno, že chybějící článek byl nalezen. To zkrátka hned cítíte. Markét vložila do návrhů svoje znalosti, úžasnou kreativitu a dílo bylo dokonáno. Jsem na nás pyšná, jak jsme celý projekt zvládly společnými silami i přes trnitou cestu plnou překážek dotáhnout do konce, který je vlastně samotným počátkem značky, jejíž příběh budete již dále psát společně s námi.

 

 

Ráda bych taky veřejně poděkovala všem, kteří mi na projektu pomáhali. Bylo jich hodně, ale pár bych chtěla přece jenom vyzdvihnout. Začnu mojí neskutečně kreativní ségrou Jitkou, bez které bych byla v mnoha věcech ohledně podnikání ztracená a rozhodně by vizuální identita Laclu nevypadala tak jak vypadá, ať už se jedná o eshop nebo tiskové materiály. Dále můj Kuba, který mi byl ne jenom velkou psychickou podporou, ale natočil krásné promo video a video obsah obecně. Navíc se stal na pár dní i stěhovákem a závozníkem. Když jsem řešila focení, můj kamarád Lukáš byl jasná volba. Jsem mu vděčná, že si na mě udělal čas a zvládl 14 hodin v kuse fotit a plnit moje představy. Určitě nemůžu zapomenout na Karolínu Strykovou, která vytvořila logo, kresby a vizuál. Jsem vděčná i mojí kamarádce Mie, která mi pomáhala s textovou podobou Laclu a vymyslela spojení "Buď o Lacl víc svá", které miluju. Vystihuje totiž všechno, co jsem chtěla Laclem říct. Těch lidí, kteří mi dali pocit, že to zvládnu, a pomohli mi, ať už psychicky nebo fyzicky, bylo daleko víc a já za to ze srdce všem děkuju!

 

Doufám, že se Vám budou #laclove kousky líbit stejně jako se líbí nám. Každý kus je prostě originálem vyrobeným z kvalitních materiálů a pečlivě ušitým. Věřím, že si najde ve Vašem šatníku své místo. 

 

Nos ho s láskou. Buď o Lacl víc svá.